בעקבות המצב הבטחוני יתכנו עיכובים בזמני המשלוח. מומלץ לבחור בתקופה הקרובה ״משלוח לנקודת איסוף הקרובה לביתך״ כי זוהי שיטת המשלוח המהירה ביותר.

צמחים להקלה על גזים וכאבי בטן אצל תינוקות

.

סבתא שלי אמרה לי "כשלתינוק שלך יש כאב בטן תשתי תה שומר, החומרים הטובים יעברו לתינוק שלך דרך החלב שלך". בסיבוב בשוק הכרמל פגשתי סוחר תבלינים שמכין "תה הנקה" מיוחד ובו צמחים שמקילים על גזים אצל תינוקות. בעשר השנים האחרונות פגשתי אלפי אימהות מניקות וראיתי את אימהות וסבתות רוקחות מגוון משקאות ומאכלים עבור הבנות שלהן כדי להקל על כאבי בטן אצל התינוק.

ברפואות הצמחים המסורתיות ברחבי העולם מקובל להשתמש זה אלפי שנים בצמחים עדינים, בפרט אלו המכילים תרכובות ארומטיות (כגון קמומיל, שומר ג'ינג'ר ועוד), לתמיכה במצבים נפוצים של גזים ואי נוחות בטנית בקרב מבוגרים תינוקות וילדים. מסורתית, בתקופת ההנקה האימהות נוהגות ליטול תמציות צמחים בעצמן, כדי להקל על אותה אי- נוחות בטנית נפוצה של תינוקן. אלו דוגמאות לצמחים בהם מקובל להשתמש למטרה זו ברפואה המסורתית*.

קמומיל- בבונג (Matricaria)

הקמומיל בעל מסורת של אלפי שנים כצמח מרפא. כבר ביוון העתיקה השתמשו בו לטיפול בבעיות עיכול ובעיות שינה. גם כיום הקמומיל משמש בנטורופתיה לטיפול במגוון בעיות יומיומיות נפוצות, לרבות אי נוחות בטנית והצטברות גזים לאחר ארוחות.

וכמו כן להרגעה עדינה ולשינה טובה. ניתן לחלוט אותו כתה או להשתמש במיצויים שונים שלו. מכל הסיבות הללו הוא מהווה בנטורופתיה צמח אידיאלי לפורמולה שנועדה לאימהות מיניקות.

שומר (Foeniculum vulgare)

שומר הוא צמח בעל היסטוריה מכובדת ברפואה מסורתית. בהודו הוא צמח חשוב ברפואת האיורוודה. השומר משמש ברפואה המסורתית לטיפול בבעיות עיכול נפוצות, אי נוחות בטנית וגזים. בחכמת האימהות העתיקה הוא עובר מדור לדור כצמח שמומלץ לשתות אותו בתה על מנת להקל על גזים אצל תינוקות יונקים.

אנג'ליקה סינית Angelica Sinensis

האנג'ליקה הסינית נחשב לאחד הצמחים החשובים ביותר ברפואה הסינית. עפ"י הרפואה הסינית הוא משמש ל"הנעת" תהליכים בגוף, לרבות כאלו הקשורים לעיכול וספיגה. החלטנו לכלול אותו בפורמולה שלנו כצמח, שבראייה סינית מעודד תנועה במצבי תקיעות נפוצים, אשר עלולים לגרום חוסר נוחות לאחר ארוחות.

ג'ינג'ר -זנגוויל (Zingiber officinale)

שורש הג'ינג'ר הוא בעל טעם ארומטי מודגש וייחודי שברפואת הצמחים הסינית וההודית, מייחסים לו איכות "מניעה ומחממת" התומכת בפעילות עיכולית תקינה. השורש היה בשימוש רפואי מסורתי עוד מימי חז"ל אשר כינו אותו "זנגבילא", ועד היום הג'ינג'ר הוא נפוץ בשימוש בקרב אימהות הרות להקלה על בחילות וכן להקלה על בעיות עיכול נפוצות כגון גזים, נפיחות ואי נוחות בטנית.

שוש קירח (Glycyrrhiza glabra)

שוש קירח הוא הכוכב המקומי שלנו, בעל מסורת בת אלפי שנים ברפואת צמחים מסורתית של ארץ ישראל. שמו הלועזי הוא ליקוריץ, הוא נחשב לצמח בעל איכויות מתקתקות ומחדשות. הוא משמש לחיזוק הזנה ושיקום. הוא משמש ברפואה הסינית לתמיכה באדם דרך השפעתו הייחודית על כלל ערוצי האנרגיה (המרידיאנים) בגוף, כולל אילו הפועלים על תהליכי העיכול. בנטורופתיה שורש הליקוריץ ידוע כמכיל רכיבים בעלי איכות "מלחלחת" אותם רותמים לשם הסדרת העיכול במצבים כגון צואה קשה, ועוד.

מה מיוחד בקפסולות Calmi המיועדת לתמיכה במצבים נפוצים של גזים בתינוקות?

Calmi הוא התכשיר היחיד להקלה על גזים שמיועד ללקיחה על ידי האם המניקה. קלמי נועד להחליף את הפורמולות שמיועדות לטפטף ישירות לפה התינוק. משום שטפטוף של נוזל סמיך לפה התינוק יכול לגרום להשתעלות ואף לחנק החלטנו לרתום את גישת רפואת הצמחים המסורתית ולהכין פורמולה ייחודית שאמא יכולה לקחת, ממש כמו בזמנים קדומים בהם אימהות היו מעבירות את כל החומרים הטובים לתינוקן דרך חלב האם.

רוצות ליהנות מכל היתרונות של תמציות צמחים לתמיכה במצבים נפוצים של גזים ואי נוחות בטנית? קני עכשיו את Calmi, תוסף תזונה* מעולמות הרפואה המשלימה המבוסס על תמציות מרוכזות של צמחים המשמשים מסורתית לתמיכה במצבים נפוצים אלו.

כותבת הפוסט מיה דובינסקי היא יועצת הנקה מוסמכת IBCLC. למיה נסיון של עשר שנים בליווי נשים מניקות ובהנחיית הורים טריים במסע ההורות. בין השאר מיה מתמחית בהגברת חלב והקלה על גזים אצל תינוקות יונקים.

אהבתן? שתפו את הפוסט

פוסטים קשורים

.