בעקבות המצב הבטחוני יתכנו עיכובים בזמני המשלוח. מומלץ לבחור בתקופה הקרובה ״משלוח לנקודת איסוף הקרובה לביתך״ כי זוהי שיטת המשלוח המהירה ביותר.

מה עושים כשיש גזים לתינוק?

.

לפעמים התינוק שלנו בוכה ואנחנו לא יודעים מה מציק לו. בחודשים הראשונים לחיים אנחנו נוטים לחשוב שמדובר בגזים וכאבי בטן. למעשה גזים במערכת העיכול זו תופעה נורמאלית לחלוטין ולרוב לא כואבת! תינוקות משחררים גזים בממוצע כ-24 פעמים ביממה. הורים נוטים לחשוב שהתינוק שלהם סובל דווקא מחוסר נוחות בבטן כי כשתינוקות בוכים הם מכווצים את הבטן וגם מקפלים את הרגליים לכיוון הבטן. 

לפעמים חוסר הנוחות של התינוק באמת נובע מכאבי בטן בגלל אוויר כלוא. הנה כמה רעיונות כיצד להקל על תינוק שסובל מגזים כלואים.

תנועה

את רוב בעיית הגזים של תינוקות ניתן לפתור בעזרת תנועה. כל מי שעבר ניתוח או תקופה של ריתוק למיטה (גם שמירת הריון למשל) יכול לספר לכם שחוסר תנועה מחמיר את בעיית הגזים, מכיוון שמתחילים להיות גזים כלואים שקשה לפנות אותם. כדי לשחרר גזים לתינוק על ידי תנועה ניתן למשל להניע את רגליו לכיוון הבטן בתנועות סיבוביות. ניתן גם להניח אותו בתנוחת נמר על עץ, כשהבטן שלו נחה על האמה שלכם ופניו כלפי חוץ (דווקא על יד שמאל שלכם תכף אסביר מדוע) ולנענע את הישבן שלו בעדינות.

השכבה על צד שמאל

כשמשכיבים תינוק בעריסה או בתנוחת נמר על עץ על צד שמאל זה עוזר לשחרור גזים. הקיבה בנויה בצורת S וכשהיא נמשכת על ידי כוח הכבידה לצד שמאל נוח יותר לגזים לצאת מהמערכת. חשוב להקפיד שהשכבת תינוק על הצד בעריסה נעשית בהשגחה בלבד. לצורך התפתחות מוטורית כדאי לגוון בכיוון ההשכבה של התינוק, אז בזמנים אחרים כשלא כואבת לו הבטן זכרו להשכיב אותו גם על צד ימין.

עזרה צמחית

ברפואות הצמחים המסורתיות ברחבי העולם מקובל להשתמש זה אלפי שנים בצמחים עדינים, בפרט אלו המכילים תרכובות ארומטיות (כגון קמומיל, שומר ג'ינג'ר ועוד), לתמיכה במצבים נפוצים של גזים ואי נוחות בטנית בקרב מבוגרים תינוקות וילדים. מסורתית, בתקופת ההנקה האימהות נוהגות ליטול תמציות צמחים בעצמן, כדי להקל על אותה אי- נוחות בטנית של תינוקן הנפוצה לאחר היניקה.

בנוסף, כדי להקל על כאבים באופן כללי תוכלי לשים טיפות שמן אתרי לוונדר בדיפיוזר חשמלי או במבער ולתת לריח להתנדף בחד בו נמצא התינוק.

רוצות ליהנות מכל היתרונות של תמציות צמחים לתמיכה במצבים נפוצים של גזים ואי נוחות בטנית? קני עכשיו את Calmi, תוסף תזונה* מעולמות הרפואה המשלימה המבוסס על תמציות מרוכזות של צמחים המשמשים מסורתית לתמיכה במצבים נפוצים אלו.

מגע- עיסוי תינוקות

עיסוי תינוקות זו דרך נהדרת להקל על כאבי בטן בתינוקות ולשפר את השינה והעליה במשקל של התינוק. תוכלי לחפש סרטוני הדרכה לגבי עיסוי תינוקות ביו טיוב שם יש שפע של סרטונים או להשתמש בסרטון ההדרכה כאן בלינק הזה.   

שלילת גורמים אחרים לכאב

חשוב מאוד להיוועץ ביועצת הנקה וברופאת הילדים לגבי בכי ממושך או כל חוסר נוחות של התינוק. ישנן תופעות שיכולות לגרום לגזים אצל התינוק כגון אלרגיה לחלב פרה או לאלרגנים אחרים (בדרך כלל מזון שהאם אוכלת בהנקה איננו גורם לגזים אצל תינוקות אבל כשכן, החשוד המידי הוא חלב פרה מכיוון שרוב הילדים האלרגיים בשנה הראשונה לחיים, אלרגיים דווקא לחלב פרה), יתר חלב אם, התחלה מוקדמת מדי של מוצקים (לפני גיל 6 חודשים) ועוד.  יכול להיות שהתינוק סובל מכאבים שיש להם בכלל שורש אחר ולא מדובר בגזים. אחת הבעיות הנפוצות בחודשים הראשונים לחיים הוא ריפלוקס סמוי או גלוי. התייעצות עם יועצת הנקה ורופאת ילדים יוכלו לגלות אם מדובר בבעיה אחרת שאיננה גזים. 

אהבתן? שתפו את הפוסט

פוסטים קשורים

.